Jarmila Mandžuková - zdravý životní styl
motivační knihy - zdravý životní styl - kuchařské knihy - horoskopy a numerologie - prodej mých knih

Zdravý životní styl


DoJÍT k sobě

DoJÍT k sobě

(2023, nakladatelství Vyšehrad)
Doporučená cena 269 Kč

Pozitivních a laskavých knih není na trhu příliš, navíc kniha DoJÍT k sobě je skvěle načasovaná, neboť jarní počasí, probouzející se příroda a především sluníčko vybízí k vycházkám do přírody. Tak neseďte doma a vydejte se s touto knihou na cesty. Jděte, choďte, kráčejte, putujte, život vám to zcela změní.


Nenechte se zabít cukrem

Nenechte se zabít cukrem

(2022, nakladatelství Vyšehrad – Albatros Media)
Doporučená cena 269 Kč

Kniha přináší užitečné rady a tipy, jak omezit spotřebu cukru, jak zdravě mlsat a čím zdravěji sladit. Nechybí jednoduché a lákavé recepty, které nám pomohou proplout všemi úskalími života bez cukru a naučí nás zahnat chuť na sladké.


Ženy v ohrožení

Ženy v ohrožení

(2021, nakladatelství Start)
Doporučená cena 210 Kč

Statistiky mluví jasně: některými chorobami trpí ženy o poznání častěji než jejich mužské protějšky. Obecně tomu nahrává i fakt, že ženy žijí déle a se stářím se pojí více zdravotních neduhů. Některé nemoci jsou pro ženy typické, patří sem především všechna gynekologická onemocnění, ale je známo více než dvacet různých nemocí, kterými trpí ženy více než muži. Které to jsou, proč tomu tak je a jak proti nim preventivně bojovat či je léčit? To se dozvíte na stránkách knihy Ženy v ohrožení.


Zhubněte lehce a navždy

Zhubněte lehce a navždy

(2021, nakladatelství Česká Citadela)
Doporučená cena 259 Kč

Chcete-li zhubnout lehce a navždy, začněte dodržovat několik jednoduchých rad a dočkáte se nejen svojí vytoužené hmotnosti, ale také zlepšíte své zdraví a budete se cítit lépe. Rady v této knize vychází z autorčiných osobních zkušeností a pomohou vám zhubnout jednou provždy, a přesto zdravě a s rozumem. Kniha jednoduchým způsobem vysvětluje, co, kdy a jak jíst, stejně tak jako proč. Obsahuje praktické každodenní a vyzkoušené tipy k boji s váhou, od nákupu potravin přes cvičení až po jídelníček.


Když viry útočí

Když viry útočí

(2020, nakladatelství Lirego)
Doporučená cena 249 Kč

Kniha vznikla jako reakce na infekční onemocnění COVID -19 způsobené koronavirem a vyhlášení celosvětové pandemie. Ani v nejdivočejších snech nikoho z nás nenapadlo, jak se během několika březnových dnů roku 2020 náš život od základu změní. Koronavirus dokázal změnit celý svět. Kniha přináší objektivní informace nejen o nákaze koronavirem, ale o i virech a virových pandemiích v historii lidstva, ale především o tom, jak se bránit a posilovat imunitní systém prostřednictvím alternativních metod.


Projezte se ke zdraví a vitalitě

Projezte se ke zdraví a vitalitě

(2020, nakladatelství Lirego)
Doporučená cena 249 Kč

Dveře k dokonalému zdraví a vitalitě se otevírají zevnitř! Každý z nás je může prostřednictvím hodnotné a výživné stravy otevřít. Je vědecky prokázáno, že to, co jíme, zásadním způsobem ovlivňuje náš zdravotní stav. Kniha nabízí ověřené rady a doporučení, jak o sebe co nejlépe pečovat a vést plnohodnotný a spokojený život.


Co nám pomůže

Co nám pomůže, když...
Praktický domácí lékař od A do Z

Článek v NOVÉ VEČERNÍ PRAZE - Křest knihy a autogramiáda v Paláci LUXOR v Praze

(2020, nakladatelství Start)
Doporučená cena 269 Kč

Kniha "Co nám pomůže, když…" je praktickou příručkou plnou jednoduchých rad na drobná trápení i nepolevující zdravotní problémy. Navazuje na úspěšné tituly Co jíst, když…, Co pít, když…. Co nejíst, když…. a Co nám schází, když…, které vyšly v desetitisícových nákladech v Čechách i na Slovensku. Vychází z toho, že nejdůležitější léčebné prostředky najdete v kuchyni či v přírodě kolem nás a oživuje moudré rady našich babiček. Díky informacím uvedeným v této knize můžete vylepšit svůj zdravotní stav, podpořit vitalitu a také předejít mnoha zdravotním problémům.


Léčivá síla vody

Léčivá síla vody

(2019. nakladatelství Fortuna Libri)
Doporučená cena 349 Kč

Voda je zdrojem zdraví a vitality a sehrává důležitou roli při léčbě řady nemocí a zdravotních potíží. Tato unikátní publikace přináší množství cenných informací o vodě, pitném režimu, vodoléčbě a dává odpověď na řadu otázek: Kolik vody a kdy máme pít? Jak poznáme nedostatek vody v těle? Jak zlepšit kvalitu vody z kohoutku? Jak dynamizovat vodu? Umí voda přijímat a přenášet informace? Vzhledem k problematice sucha a nedostatku vody nechybí i praktické rady, jak v domácnosti šetřit pitnou vodou, čímž chráníme životní prostředí a šetříme svoje finance.


Zdravé dýchání

Zdravé dýchání

(2019, nakladatelství Vyšehrad)
Doporučená cena 229 Kč

Udržet si zdraví, to je v dnešní době úkol, nikoli samozřejmý dar. Správné dýchání je nejlevnější pilulka, univerzální a dokonalý lék. Naučte se nejužitečnější dovednost ve svém životě, naučte se správně dýchat! V této knize najdete 115 praktických dechových metod a spoustu užitečných rad a návodů, které zlepší vaše zdraví. Tato kniha vám otevře dveře k odhalení tajemství života.


10 zázračných přírodních léků

10 zázračných přírodních léků, které vám mohou zachránit život

(2018, nakladatelství Start)
Doporučená cena 228 Kč

Tato kniha vznikla s pocitem vděčnosti za to, že nás příroda obohatila o zázračné rostliny a houby, které nám mohou ZACHRÁNIT ŽIVOT. Pevně věřím, že se pozitivně projeví i v péči o vaše zdraví, ve snížení nemocnosti a větší radosti ze života. Naučte se je využívat pro své zdraví, abyste se mohli naplno těšit ze života a vychutnat si vše hezké a zvládnout všechno náročné, co vám život přináší.


Zdraví je v naší hlavě

Zdraví je v naší hlavě

(2018, nakladatelství Brána)
Doporučená cena 259 Kč

Všeobecně se ví, že naše zdraví ovlivňují životní styl, dědičnost a životní prostředí. Ale kromě těchto faktorů existuje velmi úzký vztah mezi zdravím a emocionálním stavem neboli psychikou člověka. Dlouhodobý stres, život pod tlakem a negativní emoce, vše se odráží na našem zdravotním stavu. Uvádí se, že až osmdesát procent nemocí ovlivňuje naše psychika. Často postačí změna postoje k tomu, aby člověk pocítil znatelnou úlevu i na fyzické úrovni. Kniha, která abecedně popisuje všechny základní nemoci a zdravotní potíže, je návodem ke zdraví a vitalitě.


Sebeléčba – cesta ke zdraví a vitalitě

Sebeléčba – cesta ke zdraví a vitalitě

(2017, nakladatelství START)
Doporučená cena 228 Kč

Tato kniha vám změní život. Dozvíte se, že přístup člověka k sobě samému může ovlivnit průběh nemoci a vést až k úplnému uzdravení, navíc dodá vitalitu a radost ze života. Zkuste se léčit tím nejjednodušším a nejpřirozenějším způsobem, a to dotykem vlastních rukou. Nikdy neztrácejte naději a zařaďte do svého každodenního života osvědčené metody, které posilují tělo a prodlužují život a jsou rovněž prevencí i léčbou nemocí.


Bylinky – Léčivá moc přírody

Bylinky – Léčivá moc přírody

(2017, nakladatelství Brána)
Doporučená cena 249 Kč

Jedinečná kniha o léčivých bylinkách přibližuje fascinující moc a kouzlo přírodního léčitelství. V tomto přehledně uspořádaném lexikonu objevíte léčivou sílu 44 léčivých bylinek a jednoduché návody na to, jak je správně použít k léčbě nejběžnějších nemocí. Jde o velmi cenné a účinné rady na cestě za znovunabytím ztraceného zdraví a povzbuzením vitality.


Tajemství biologických hodin aneb Revoluční metoda léčby nemocí a posílení zdraví

Tajemství biologických hodin aneb Revoluční metoda léčby nemocí a posílení zdraví

(2016, nakladatelství START)
Doporučená cena 168 Kč

Kniha přináší revoluční metodu léčby nemocí a posílení zdraví. Dozvíte se zajímavé informace o tom, jaký význam mají biologické hodiny pro naše zdraví a jak lze jejich prostřednictvím preventivně působit i léčit mnohé nemoci a zdravotní potíže. Začnete-li vnímat svoje biologické hodiny, budete zdravější.


Budíková dieta aneb jíst ve správný čas a hubnout

Budíková dieta aneb jíst ve správný čas a hubnout

(2015, nakladatelství Vyšehrad)
Doporučená cena 188 Kč

Nová metoda hubnutí, která nezakazuje skoro nic, protože nejdůležitější je v ní čas, který je zakódován v lidském těle. Když se naučíte naslouchat svému nitru a vnímat svoje biologické hodiny, zbavíte se přebytečných kil bez přílišného odříkání. Bonusem navíc vám bude příliv energie a pocit spokojenosti. Autorka jednoduchým způsobem vysvětluje základní principy fungování organismu v závislosti na biorytmech a předkládá inspirativní čtrnáctidenní výzvu plnou zajímavých tipů a receptů na chutné pokrmy.


Nakupujte hlavou, vařte srdcem!

Nakupujte hlavou, vařte srdcem!

(2014, nakladatelství START)
Doporučená cena 196 Kč

Mimořádná kniha, která přináší pravdivé a často šokující informace o škodlivých látkách v potravinách a nápojích. Kniha je varovným signálem, že je nejvyšší čas přehodnotit to, co nakupujete a jíte, pokud vám není lhostejné vlastní zdraví i zdraví svých nejbližších. Poskytuje rady a jednoduché návody, čím se řídit při nákupu potravin, značnou pozornost věnuje i domácímu vaření a moudrému hospodaření.


Superpotraviny

Superpotraviny

(2013, nakladatelství Priroda Bratislava)
Doporučená cena 299 Kč

Fascinující kniha, která změní váš život. Objevíte neuvěřitelné vlastnosti zeleniny, ovoce, obilovin, luštěnin, bylinek, koření a dalších potravinových zázraků. Nebudete-li se cítit ve své kůži, neotvírejte lékárničku, ale raději se poraďte s touto knihou a jděte se podívat do chladničky či spíže, kde určitě objevíte tu správnou medicínu. Kniha vychází z odborných rad a doporučení poslední doby a je přínosem pro všechny, kteří chtějí prožít zdravý, harmonický a plnohodnotný život.


Co nejíst, když...

Co nejíst, když...

(2013, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená cena 188 Kč

Jste nemocní či máte nějaký zdravotní problém? Tato kniha může změnit váš život, pokud si uvědomíte, že samotné léky na trvalé uzdravení nestačí! Dozvíte se, jak úpravou stravy podpořit samoléčivé schopnosti organismu a zásadně tak zlepšit průběh nemoci a uzdravování. Značná pozornost je věnována i zdravějšímu způsobu stravování a kniha vychází vstříc všem, kteří hledají pravdivé informace o potravinách, škodlivých přídavných látkách, tzv. éčkách a nechtějí se spoléhat jen na to, co jim výrobci či prodejci a jejich reklamy doporučují. Kniha přináší praktické rady a jednoduché návody, jak se zorientovat v nepřeberném množství předkládaných informací a neměla by chybět v knihovničce každého, komu záleží na zdraví svém i svých blízkých.


Kniha pro váš mozek

Kniha pro váš mozek

(2007, nakladatelství START Benešov u Prahy, 2011 dotisk)
Doporučená cena 159 Kč

Mám radost, že tato kniha, která přináší rady a tipy jak zlepšit paměť a koncentraci, má mezi čtenáři takový ohlas a dočkala se dalšího dotisku. Asi každý z nás si čas od času zanaříká na svou paměť, která ho v určitých předem nevyzpytatelných situacích nechá na holičkách. Sama dobře vím, že s přibývajícím věkem se takové věci stávají stále častěji. Tato kniha patří do kategorie praktických domácích rádců a přináší všemožné informace jak zlepšit výkonnost své paměti a schopnost koncentrace.


Co nám chybí?

Co nám chybí, když…

(2011, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 219 Kč

V této knize najdete odpověď na otázku Co vám chybí, pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo potíže, či chcete preventivně působit proti nemocem a posílit svůj organismus. Kniha nabízí řadu praktických a užitečných rad.


Domácí lékař pro každého - Výživa jako základ zdraví

Domácí lékař pro každého - Výživa jako základ zdraví

(2011, nakladatelství Brána Praha)
Doporučená prodejní cena 249 Kč

Nové vydání oblíbené knihy s abecedním přehledem nejběžnějších nemocí nebo zdravotních potíží vždy s uvedením nejvhodnějších potravin a jídelníčku. Najdete zde řadu rad, návodů a receptů stejně jako upozornění, kterým potravinám se při určitém onemocnění vyhýbat, a které naopak upřednostňovat. Začněte se léčit jídlem!


100+1 přírodních rad na hubnutí

100+1 přírodních rad na hubnutí

(2011, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 119 Kč

V tomto stručném, ale výstižném průvodci naleznete 100 + 1 přírodních rad a jednoduchých tipů, jak zhubnout a znovu nepřibrat. S touto knihou to určitě zvládnete!


100+1 přírodních rad na bolest hlavy

100+1 přírodních rad na bolest hlavy

(2009, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 119 Kč

Každá, i sebelehčí nemoc nám dokáže znepříjemnit život. Nová ediční řada 100+1 přírodních rad vás seznámí s možnostmi domácí léčby a dá vám přímou a jasnou odpověď na vše, co se týká nejběžnějších chorob a zdravotních potíží.
V první knize nové edice 100+1 přírodních rad, naleznete jak porozumět bolestem hlavy a migréně, ale hlavně jak je léčit pomocí širokého spektra alternativních metod léčby.


Léčivá síla vitaminů, minerálů a dalších látek

Léčivá síla vitaminů, minerálů a dalších látek

(2005, druhý dotisk 2009, nakladatelství nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 228 Kč

Vitaminy, minerály, aminokyseliny, výtažky z rostlin, včelí produkty a další látky jsou pro náš organismus důležité a jejich výzkum doznal obrovského pokroku. Tato kniha si klade za cíl podat zajímavé a vyčerpávající informace o těchto látkách, které působí nejen preventivně, ale jsou i vhodným prostředkem při léčení mnoha chorob a zdravotních potíží.


Zázračné léky přírody

Zázračné léky přírody

(2008, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 219 Kč

Naše příroda - bylinková „lékárna“ nám již po staletí poskytuje nejúčinnější prostředky k léčbě různých nemocí a zdravotních potíží. Kniha je řazena abecedně podle jednotlivých chorob, vždy s udáním jedné TOP rostliny, která má pro určitou nemoc ten nejvýraznější léčivý efekt. U každé nemoci je uvedena řada dalších užitečných informací. Pokud jste nemocní, tato kniha vám může pomoci při návratu ke zdraví!


Dělená strava

Dělená strava

(2008, dotisk 2012, nakladatelství Vyšehrad Praha)
Kniha je dočasně vyprodaná

Jednou z cest ke zdraví je dělená strava, která vyjadřuje účinnou metodu kombinování některých potravin. Kniha poskytuje zjednodušený návod, jak tento stravovací systém aplikovat a při přípravě pokrmů využívá běžně dostupné potraviny. Je to šetrný, jednoduchý a vyvážený systém, který preventivně bojuje proti nemocem a pomáhá i při obnově poškozeného zdraví. Dělená strava je také cestou ke štíhlosti, k získání životní energie a shoduje se i s pravidly zdravé výživy, neboť jídelníček obohacuje o množství čerstvé zeleniny, salátů a ovoce.


Co jíst, když ...

Co jíst, když ...

(2001, čtrnáctý dotisk 2008, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 169 Kč

Tato úspěšná kniha je praktickým a užitečným rádcem nejen v nemoci, ale i ve zdraví a snaží se přiblížit problematiku předcházení a léčení některých nejběžnějších chorob přirozenými a jednoduchými metodami, především úpravou našeho jídelníčku. I ty nejobyčejnější potraviny mohou poskytnout efektivní pomoc při nejrůznějších onemocněních, neduzích a potížích. Přesvědčte se, že s touto knihou se budete cítit lépe, zdravěji, mladší, výkonnější… Mně nezbývá, než vám k tomu držet palce!


Co pít, když...

Co pít, když...

- praktický domácí rádce

(2006, druhý dotisk 2008, nakladatelství Start Benešov u Prahy)
Doporučená prodejní cena 179 Kč

Volné pokračování knihy Co jíst, když… nabízí zajímavé informace a užitečné rady, jak preventivně působit či léčit běžná onemocnění nebo zdravotní potíže pomocí rozmanitých nápojů - čajů, ovocných a zeleninových šťáv, koktejlů, zdravotních vín, likérů a elixírů. Tyto nápoje jsou plné prospěšných látek, které nás vyživují, posilují a pomáhají léčit naše tělo i duši. Mají schopnost dodat nám vitalitu, energii a dokonce i prodloužit život.


Ženám pro štěstí, úspěch, pohodu, zdraví a krásu

Ženám pro štěstí, úspěch, pohodu, zdraví a krásu

(2003, nakladatelství START Benešov u Prahy, 2005 třetí dotisk)
Doporučená prodejní cena 139 Kč

Jak název knihy napovídá, kniha obsahuje mnoho rad a návodů na to, jak být šťastnější, úspěšnější, pohodovější, zdravější a také krásnější. Alespoň tohle byl můj záměr. Zda-li se mně to alespoň trochu podařilo, nechám na vašem posouzení....


Domácí lékař jinak

Domácí lékař jinak

- výživa jako základ zdraví (2006, nakladatelství Brána Praha)

Knihu tvoří abecední přehled nejběžnějších nemocí či zdravotních potíží vždy s uvedením léčivých potravin a nejvhodnějšího jídelníčku. Čtenář tu najde řadu zajímavých rad, návodů a vyzkoušených receptů stejně jako upozornění, kterým potravinám se při určité nemoci vyhýbat a které naopak upřednostňovat.
Příroda je velkou "zdravotní bankou" umožňující mnoho chemických léků nahrazovat látkami převážně rostlinného původu. Jejich předností je cenová výhodnost, konzumace je bez rizika a vedlejších účinků.
Začněte se léčit jídlem!


   

E-mail
j.mandzukova@seznam.cz