Kuchařské knihy Jarmily Mandžukové
motivační knihy - zdravý životní styl - kuchařské knihy - horoskopy a numerologie - prodej mých knih

Kuchařské knihy

Psaní kuchařských knih má na svědomí moje láska k dobrému jídlu a pití, o kterou se vždy ráda podělím se svými čtenáři. Je mojí velkou vášní vařit, vymýšlet nové pokrmy, kombinovat různé suroviny, experimentovat s kořením či zelenými bylinkami... Milí čtenáři - kuchaři, přeji vám dobrou chuť s mými knihami!


Rychlovečeře

Rychlovečeře

(2017, nakladatelství ARISTA BOOKS)
Doporučená prodejní cena 159 Kč

Kniha rychlých a jednoduchých pokrmů vychází ve 2. vydání.


Jídlo a pití podle hvězd

Jídlo a pití podle hvězd

(2011, nakladatelství TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 179 Kč

Chcete zjistit o jednotlivých astrologických znameních vše, co se týká charakteru, zdraví, vztahu k jídlu či alkoholu, nebo patříte k těm, kteří bojují s nadváhou a nevědí jak na to? Chcete si pochutnat na báječných pokrmech určených speciálně pro každé znamení? Pak právě pro vás je určena tato kniha.


Potraviny pro zdravou výživu od A do Z

Vánoční cukroví z babiččina receptáře

(2011, nakladatelství Vyšehrad Praha)
Doporučená prodejní cena 188 Kč

Vydejte se se mnou do provonělé kuchyně našich babiček a prababiček, které cukroví pekly s láskou, neobyčejnou fantazií a "fortelem". V této knize předkládám naše "rodinné stříbro" v podobě skvělých receptů mojí babičky a prababičky, po kterých jsem zdědila množství rukou psaných receptů a několik starých kuchařských knih. Součástí knihy je i povídání o Vánocích, nejvýznamnějším svátku v roce, který provází řada zvyků, pověr a magických úkonů.

Potraviny pro zdravou výživu od A do Z

Potraviny pro zdravou výživu od A do Z

(2011, nakladatelství Vyšehrad Praha, druhé rozšířené vydání)
Doporučená prodejní cena 178 Kč

Úspěch prvního vydání této knihy a velká nabídka nových produktů na trhu mě přivedla k rozšíření původního textu o další informace a recepty. Tato kniha vám pomůže orientovat se v současné bohaté nabídce zdravých potravin. Recenze na serveru HEUREKA.
Dozvíte se, jak tyto potraviny zařazovat do jídelníčku, jak je připravovat, jak působí na náš zdravotní stav a další praktické informace. V knize je uvedeno více než 160 receptů, které jsou nejen návodem, ale i inspirací k dalším kuchařských pokusům. Vězte, že i malá změna jídelníčku může znamenat hodně pro vaše zdraví.
Recenze této knihy je zveřejněna na webových stránkách nakladatelství Vyšehrad.

Vaříme - Šetříme (kapsu i čas)

Vaříme - Šetříme (kapsu i čas)

(2011, nakladatelství TeMi)
Doporučená prodejní cena 165 Kč

Kniha je určena všem, kdo si denně láme hlavu, jak si navzdory nepřízni osudu a svízelné finanční situaci uchovat rodinnou pohodu společného stolu. Netradiční kuchařská kniha se zaměřuje na pokrmy veskrze levné, levnější a nejlevnější.


Rychlovečeře (do 30 minut)

Rychlovečeře (do 30 minut)

(2010, nakladatelství TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 165 Kč

Rychlá příprava pokrmů byla rozhodujícím kritériem při přípravě této knihy. Jednoduché, nápadité a pestré večeře v mojí režii zvládnete do třiceti minut. Užijte si hodně malého vaření s velkými jídly z této knihy! Přeji vám dobrou chuť!


Grilování - zajímavé recepty z masa, ryb, zeleniny a ovoce

Grilování - zajímavé recepty z masa, ryb, zeleniny a ovoce

(2010, nakladatelství Vyšehrad Praha)
Doporučená prodejní cena 148 Kč

Grilování patří na celém světě k oblíbeným a častým činnostem, a to zejména v letních měsících. V knize najdete celou řadu jednoduchých a zajímavých pokrmů na roštu, které určitě přispějí k radosti a "žhavé" letní zábavě.


Výživa dětí chutně, pestře, moderně

Výživa dětí chutně, pestře, moderně

(2010, nakladatelství Start, Benešov)
Doporučená prodejní cena 197 Kč

Při přípravě této knihy jsem si vzala nelehký úkol - problematika výživy je velice složitá a informace v dostupné literatuře často rozporuplné. Snažila jsem se vycházet ze seriózních a uznávaných výživových doporučeních a také trochu z vlastních zkušeností, které jsem získala při výchově svých dětí. Pro děti více než pro dospělé platí, že jejich zdraví je poškozováno nejen tím, co nezdravého jedí, ale také tím, co zdravého nesnědly a pro správný růst a vývoj by sníst měly.


Škola pečení moučníků

Škola pečení moučníků

(2009, nakladatelství Vyšehrad Praha)
Doporučená prodejní cena 148 Kč

Pokud se chystáte upéct svůj první moučník či se chcete v pečení dobrot zdokonalit, je tato kniha váš ideální společník. Její úvod je věnován hlavně začátečníkům, kteří se dozví potřebné informace o nezbytných pomůckách a jednotlivých surovinách. Hlavní část knihy tvoří vyzkoušené a léty prověřené návody na přípravu tradičních českých moučníků, nechybí i některé zahraniční a nové originální předpisy, které plně odpovídají současným módním trendům. Všechny recepty jsou uspořádány podle principu "krok za krokem", takže každý úkon je srozumitelně popsán.


Kuchařské švindly aneb co čím a jak nahradit

Kuchařské švindly aneb co čím a jak nahradit

(2009, nakladatelství TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 145 Kč

Kolikrát se už přihodilo, že jste se pustili do vaření a to či ono nám ve spíži nebo v ledničce scházelo. Kniha radí co, čím a jak nahradit. Originální kombinace se opírají jak o babičkovské zkušenosti, tak o nápadité experimenty a výsledkem je trochu netradiční kuchařská kniha, ve které se snoubí jednoduchost s překvapením.
Kniha vznikla přepracováním předešlých knih Švindlujeme v kuchyni.

Vánoční netloustnutí aneb Lehké vánoční cukroví

Vánoční netloustnutí aneb Lehké vánoční cukroví

(2006, druhý dotisk 2009, nakladatelství Start Benešov)
Doporučená prodejní cena 128 Kč

Patříte k těm, kteří pravidelně o Vánocích přiberou? A víte, že pokud připravujete klasické vánoční cukroví pro čtyřčlennou rodinu spotřebujete neuvěřitelných 5 kg mouky, 3 kg tuku, 2,5 kg cukru, 25 vajec a dalších přísad? Řešením může být příprava vánočního pečivo, po kterém se tolik netloustne. Ujišťuji vás, že se nebudete muset zříkat takových dobrot, které se na jazyku jen rozplývají, neboť výborné cukroví lze připravit i s menším množstvím cukru a tuku, tedy podle receptů v této knize.


Rychlomoučníky aneb nasyp...

Rychlomoučníky aneb "nasyp-nalij-smíchej-upeč"

(2007, 2008 2. vydání, nakladatelství TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 130 Kč

Kniha nabízí 150 receptů a bezpočet různých variací a nápadů na chutné a rychlé moučníky. Recepty nejsou nákladné množstvím ingrediencí a nezatěžují složitými postupy, ale především zaujmou blahodárnou prostotou, tedy "nasyp - nalij - smíchej - upeč". Rychlomoučníky jdou ruku v ruce s dnešní uspěchanou dobou a přitom mohou vydatně přispět k tradiční domácí pohodě, o jaké všichni sníme.

Výživa v těhotenství od A do Z

Výživa v těhotenství od A do Z

(2008, nakladatelství Vyšehrad)
Doporučená prodejní cena 128 Kč

Kdy jindy se stravovat správně než v době těhotenství, kdy máme zodpovědnost nejen za sebe, ale i za svého potomka. Úpravou stravy se dá udělat opravdu hodně, neboť kvalitní jídelníček zlepšuje šance na otěhotnění, následně na nekomplikované těhotenství, má vliv na psychickou pohodu budoucí matky a výrazně ovlivňuje nejdříve plod, poté i miminko po narození. Je tak možné zabránit nedostatečnému vývoji orgánů, snížit riziko vývojových vad a ovlivnit porodní hmotnost. Navíc rozmanitá strava obsahující všechny živiny nebude přispívat k nežádoucímu nárůstu hmotnosti a rozvoji obezity.


Potraviny pro zdravou výživu od A do Z

Potraviny pro zdravou výživu od A do Z

(2007, Vyšehrad Praha)
Doporučená prodejní cena 148 Kč

Tato kniha umožní zorientovat se v současné široké nabídce zdravých potravin. Dozvíte se, jak tyto potraviny zařazovat do jídelníčku, jak je připravovat, jak působí na náš zdravotní stav a další praktické informace. V knize je uvedeno více než 160 receptů, které jsou nejen návodem, ale i inspirací k dalším kuchařských pokusům. Vězte, že i malá změna jídelníčku může znamenat hodně pro vaše zdraví.
Recenze této knihy je zveřejněna na webových stránkách nakladatelství Vyšehrad.

Dobrotami proti splínu

Dobrotami proti splínu

(2007, nakladatelství Brána Praha)
Je již rozebráno

Naše nálada a jídlo spolu velmi těsně souvisejí, některé potraviny ovlivňují tvorbu chemických látek v mozku, které mají přímý vliv na naši náladu, duševní energii, výkon a chování. To potvrzují i mnohé vědecké výzkumy. Jedná se o potraviny, které jsou běžně dostupné na našem trhu. V této knize se dozvíte jak se "projíst do pohody" a jak moudrým výběrem potravin, zdravou a vyváženou stravou zvládnout únavu, načerpat energii, získat elán a zlepšit si náladu.


Knedlíky 200 receptů

Knedlíky 200 receptů

(2007, nakladatelství TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 130 Kč

Knedlík je králem české kuchyně. Knedlo-vepřo-zelo, svíčková, guláš a stovky jiných jídel si nelze představit bez knedlíku. Škála knedlíkové fantazie je ovšem mnohem bohatší, známe i knedlíky plněné, ovocné, zeleninové… Knedlíků různých chutí je velké množství a právě tomuto českému fenoménu je věnována tato kniha. První vydání knedlíků v roce 1995 v nakladatelství Svoboda v Praze vyvolalo značný zájem a toto druhé vydání jsem rozšířila a doplnila o padesát dalších, tradičních i zcela nových knedlíkových receptů.

Vánoční cukroví na poslední chvíli

Vánoční cukroví na poslední chvíli

(2007, nakladatelství TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 130 Kč

Kniha vznikla přepracováním prvního vydání knihy s názvem Vánoční pečivo na poslední chvíli (1997, agentura VPK). Kniha pomáhá vyřešit předvánoční tíseň mnohých hospodyněk a výběrem chutných a rekordně rychlých druhů vánočního pečiva chce ujistit, že jen pár dnů před Vánocemi nastal ten správný čas pustit se do práce.

Recepty z jednoho hrnce

Recepty z jednoho hrnce

(2007, František Beníšek)
Doporučená prodejní cena 98 Kč

Trendem dnešní moderní kuchyně je připravovat pokrmy jednoho chodu - z jednoho hrnce. Vede k nim jednak nedostatek času a současně i snaha připravit jídlo chutné, výživné, na suroviny různorodé a syté. V knize je uvedeno více než 120 receptů.

Nedělní oběd za 60 minut

Nedělní oběd za 60 minut

(2007, TeMi Velké Bílovice)
Doporučená prodejní cena 145 Kč

S pomocí této knihy lze připravit nedělní hody rychle a účelně a hlavně bez zbytečného přemýšlení, co teď a potom, kdy zamíchat, zavařit, odstavit apod. Vede kuchařovu ruku krok za krokem, tak aby jím připravený výtvor jaksepatří voněl a co nejlépe chutnal ke spokojenosti všech strávníků.

Hubneme konečně s rozumem

Hubneme konečně s rozumem

(1999, 2005 - 2. vydání, nakladatelství DONA České Budějovice)
Je již rozebráno.

Patříte k těm, kteří chtějí zhubnout, udržet si váhu, udělat něco pro své zdraví a přitom se příliš nezříkat potěšení z jídla? Hledáte rozumné řešení tohoto problému? Jste rozčarováni všemi dietami a různými „zázraky“ na hubnutí? Tato kniha nabízí řadu rad, podnětů a receptů, podle nichž můžete pomoci sami sobě, zhubnout a zůstat štíhlí jednou provždy.

Vaříme dětem

Vaříme dětem

(2000, 2005 - 2. vydání, nakladatelství DONA České Budějovice)
Doporučená prodejní cena 115 Kč

Naše životní úroveň stoupá a rodiče svým dětem zajišťují co nejvíce pohodlí a materiálních vymožeností, přesto děti často nemají to nejzákladnější, co by měly mít, to je rozumnou, pestrou a vyváženou stravu. Je velmi lehkomyslné uspokojovat se tím, že děti jsou zdravé, neboť každodenní strava rozhoduje o tom, jaký bude jejich pozdější zdravotní stav.

Perníčky - Pečeme a zdobíme

Perníčky - Pečeme a zdobíme

(2005, agentura VPK Praha)
Doporučená prodejní cena 110 Kč

Mouka, cukr, vejce, med a koření, to je jednoduché tajemství perníku. Ale přesto upéct dobré perníčky je velký kumšt. Tato kniha nabízí více než 80 receptů na perníčky z naší i mezinárodní kuchyně a řadu zajímavých způsobů zdobení. Nechte se inspirovat touto knihou!

Hurá do sladkého pečení

Hurá do sladkého pečení

(2004, agentura VPK Praha)
Je již rozebráno

Podle této kuchařky potřebujete znát jen devět základních receptů, ze kterých můžete připravit neuvěřitelných sto čtyřicet druhů moučníků. Pečte s touto knihou, popusťte uzdu svojí fantazie a stanete se nepřekonatelnou cukrářkou!

Sladkosti bez cukru

Sladkosti bez cukru

(2003, agentura VPK Praha)
Je již rozebráno

Možná nevěřícně kroutíte hlavou, ale recepty na sladká jídla, oblíbené moučníky a cukroví připravované bez použití cukru vás snad přesvědčí, že to jde. Náhradou cukru je včelí med a další přírodní sladidla, zejména čerstvé a sušené ovoce.

Vánoční cukroví z domova a ze světa

Vánoční cukroví z domova a ze světa

(2003, agentura VPK Praha)
Doporučená prodejní cena 90 Kč

Kniha předkládá množství receptů na vánoční cukroví z naší i světové kuchyně, které určitě uvítá každá hospodyňka.

Mikrovlnná trouba pro začátečníky

Mikrovlnná trouba pro začátečníky

(2003, 3. vydání, nakladatelství DONA Č. Budějovice)
Doporučená prodejní cena 79 Kč

O čem kniha je, je asi všem jasné. Takže jen dodávám - nejúžasnější záležitost, kterou jsem v této branži napsala, neboť počet prodaných výtisků je už hodně přes 100.000 kusů!!!

Vánoční netloustnutí

Vánoční netloustnutí

(2002, nakladatelství START Benešov u Prahy; 2005 první dotisk)
Doporučená prodejní cena 128 Kč

Návod na to, jak připravit méně "tloustnoucí" vánoční pečivo, ale výsledkem jsou dobroty, které se na jazyku jen rozplývají. Ti zodpovědnější mohou navíc připravit ještě pečivo ve zdravější verzi. Co dodat? Přeji vám hodně spokojených strávníků a pohodu při předvánočním pečení!

Velká domácí kuchařka

Velká domácí kuchařka

(2002, SLOVART Praha)

Tato kniha je společným dílem mým, mojí kamarádky Kariny Havlů a pana Ladislava Nodla. Velmi dobře si uvědomuji, že podílet se na přípravě KNIHY čítající přes 500 stran, více než 2000 receptů a přes 500 barevných fotografií se většinou podaří jen jednou za život!!! Proto si jí nesmírně vážím, kochám se jí a samozřejmě také velmi ráda (a úspěšně) z ní vařím. Doporučuji všem!!!

3K - Krůta, kuře, králík

3K - krůta, kuře, králík

(2001, agentura VPK Praha)
Kniha je vyprodaná

Moje oblíbená "trojkombinace", ze které lze připravit neuvěřitelné pochoutky a lahůdky. Navíc text je proložen praktickými a užitečnými radami, které se týkají porcování, zpracování a tepelné úpravy pokrmů.

Bleskovky Bleskovky

Bleskovky

(1999, agentura VPK Praha, 2005 třetí vydání)
Kniha je vyprodaná

Toto knihou jsem chtěla splnit přání asi nás všech žen - jídlo připravené za půlhodinku, nádobí minimálně a navíc spokojené mručení hlavy rodiny. Všem ženám přeji tuto vysněnou představu vyplnit, snad k tomu malým dílem přispěje i tato kniha. Pokud ano, budu upřímně ráda.

Švindlujeme v kuchyni - 1. vydání Švindlujeme v kuchyni - 2. vydání

Švindlujeme v kuchyni

(1999, 2. vydání, nakladatelství DONA Č. Budějovice)

Jak a co při vaření nahradit, napodobit, padělat, imitovat … Ačkoliv tato kniha svádí, ba přímo nutí ke švindlování v kuchyni, přála bych nám všem, aby švindly, tedy podvody, klamy či lsti z našeho běžného života zcela zmizely…

Vaříme s moderními přístroji

Vaříme s moderními přístroji

(1998, nakladatelství DONA Č. Budějovice)
Kniha je vyprodaná

Kniha o tom, jak pomocí šikovných pomocníků - mikrovlnné trouby, fritézy, remosky, toastovače… si můžeme zpříjemnit a usnadnit náš, často velmi hektický život.

Moučníky - Poprvé u plotny

Moučníky - Poprvé u plotny

(1997, nakladatelství Dona Č. Budějovice)
Kniha je vyprodaná

Poprvé u plotny jsem kdysi stála i já a moje začátky byly, řečeno jemně, velmi rozpačité. Ale moje silná vnitřní touha stát se skvělou kuchařkou hodnou úrovně mojí maminky a babičky mě vedla k tomu, že jsem se v tomto "moučníkářském" oboru vypracovala. Jak toho docílíte i vy - podrobný návod najdete v této knize.
   

E-mail
j.mandzukova@seznam.cz